به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد روز یکشنبه مورخه 15 مهرماه 97 ، با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان مهاباد در سالن جلسات این فرمانداری تشکیل گردید.

در ابتدای جلسه مسئولان و نمایندگان دانشگاه های آزاد اسلامی ، پیام نور و جامع کاربردی 1 ، 2 و 3 به بیان عملکرد خود در حوزه مبارزه با مواد مخدر پرداختند .

در ادامه جلسه موصبات گذشته مورد بحث و گفتگو قرار گرفت ، وضعیت قلیان سرا ها ، برنامه ریزی برای NA  ، تغییر کاربری برای قهوه خانه ها و قلیان سراها ، برگزاری دوره های آموزشی ، برنامه ریزی برای مراکز آموزشی از جمله آموزش و پرورش و دانشگاه ها ، برگزاری برنامه های فرهنگی برای خانواده ها از مهمترین مطالبی بود که در این جلسه بیان نمودند.

شجاعی معاون استاندار و فرمانده ویژه شهرستان مهاباد ، جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر را بسیار با اهمیت برشمرد و افزود که بی شک بسیاری از خروجیهای این جلسه ملموس و مشهور است و خوشبختانه با توجه به عملکرد این شورا توانسته ایم کارهای مثبت و مثمر ثمری را انجام دهیم .

ایشان با اشاره به وضعیت کشور ایران در ترانزیت مواد مخدر اشاره کرد که ما در تیررس سوداگران مرگ در جامعه هستیم و برای مبارزه با این سوداگران نیاز به همکاری مردم داریم ، حضور مردم در این راستا می تواند نقش به سزائی داشته باشد.

دکتر شجاعی گفت که فضای جامعه به صورتی است که با این پدیده شوم مبارزه شود ولی برای این کار باید همه تلاش خود را مسئولین و مردم به کار گیرند تا شاهد کم شدن اثرات آن باشیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد  بیان داشت که باید روز به روز بر فعالیت خود بیفزائیم و از کارشناسان، روحانیون و متنفذین برجسته در این حوزه استفاده گردد.