به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد  روز سه‌شنبه 20 شهریورماه 97 جلسه‌ای با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، استاندار آذربایجان غربی ، امام جمعه ، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستان در سالن جلسات این فرمانداری برگزار شد.

آذری جهرمی ضمن انتقاد از مسئولان اظهار کرد: بخشی از گزارش‌هایی که توسط مسئولان مخابرات به وزارتخانه ارسال می ‌گردد با مطالبات و گلایه‌های مردم مطابقت ندارد.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: 17 کیلومتر از مسیر پیرانشهر ـ مهاباد تحت پوشش هیچ اپراتوری نیست و بر این اساس باید جزو اولویت‌های کاری ارتباط جاده‌ای قرار گیرد.

وی با اشاره به مشکلات ارتباطی در محورهای مهاباد به شهرهای سردشت، پیرانشهر و بوکان گفت: تا پایان سال جاری هشت سایت جدید در این محورها برای پوشش تلفن همراه احداث خواهد شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در این جلسه اظهار کرد: اقدامات وزینی در حوزه ارتباطات و فناوری انجام شده و شهرستان مهاباد نیز از این منظر دارای زیرساخت های خوبی است، ولی مشکلاتی نیز موجود است که امیدواریم به یُمن حضور وزیر محترم مرتفع گردد.

شجاعی افزود: مشکلات خط دهی در جاده‌های مواصلاتی مهاباد از عمده‌ترین مشکلات است و با توجه به اینکه در نظر داریم مهاباد به عنوان قطب گردشگری منطقه، شهری هوشمند باشد، لذا از لحاظ فناوری نیازمند جهش در این زمینه می باشد

ایشان همچنین بیان کردند که لیست 12 روستای بخش خلیفان که خواستار اینترنت خانگی هستند به استان ارسال شده است و طبق وعده‌ها این مناطق تا پایان سال به اینترنت وصل خواهند شد.

در ادامه نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان مطالبات مردم مهاباد خواستار پیگیری سریع و فوری وزیرارتباطات شد.

محمودزاده گفت: در حوزه ارتباطات و فناوری، مردم مهاباد بخصوص در روستاها با مشکلات فراوانی دسته و پنجه نرم می‌کنند و تداوم این وضعیت به هیچ عنوان زیبنده نیست، مشکلاتی نظیر عدم کیفیت آنتن‌دهی در جاده‌های بین شهری مهاباد و همچنین بخش عمده‌ای از روستاها، مشکلات مربوط به ایرانسل و رایتل، خرابی سیم های هوایی، اختلالات ارتباطی، اینترنت روستاها، ارتباطات نامطلوب در مسیرهای گردشگری از جمله غار سهولان، عدم واگذاری تلفن ثابت در سیدآباد مهاباد که بالای 2 هزار نفر جمعیت دارد .