نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث دانشکده پرستاری در کنار مرکز جامع سلامت از مطالبه های مردم این شهرستان است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد جلال محمود زاده شامگاه یکشنبه در آیین افتتاح کلینیک تخصصی و فوق تخصصی مهاباد افزود: تامین نیروی انسانی و کادر پزشکی از مشکلات آینده این شهرستان به شمار می رود و امیدواریم با موافقت وزارت بهداشت و راه اندازی دانشکده پزشکی و پرستاری این کمبود برطرف شود.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش جمعیت مهاباد و محوریت این شهرستان برای تامین بهداشت و درمان جنوب آذربایجان غربی، پروژه بیمارستان 350 تختخوابی از ضرورت های منطقه بود که با حضور وزیر بهداشت و درمان کلنگ زنی شد.
محمودزاده با اشاره به اینکه بخش های خلیفان و گوگ تپه مهاباد به شهر تبدیل شده، بیان کرد: احداث بیمارستان مجزا برای این شهرهای تازه تاسیس نیز در آینده جزو نیازهای این منطقه است.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کارانه کادر پزشکی این شهرستان نسبت به سایر استان ها عقب افتاده است؛ بطوریکه پزشکان از مهرماه و پرستاران از تیرماه سال گذشته کارانه خود را دریافت نکرده اند.
معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مهاباد نیز در این مراسم گفت: مهاباد به عنوان قطب بهداشتی و درمانی جنوب آذربایجان غربی و شهرهای همجوار مرزهای غربی کشور است.
ایرج شجاعی با بیان اینکه مهاباد از شهرهای توریست پذیر شمالغرب کشور است، ادامه داد: امنیت پایدار این شهرستان و افزایش هر ساله تعداد گردشگران موجب شده است تا بیماران منطقه مهاباد را به عنوان پایگاه درمانی خود انتخاب کنند.
با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار آذربایجان غربی چهار طرح بهداشتی و درمانی با 95 میلیارد ریال هزینه در مهاباد به بهره برداری رسید.
این طرح ها شامل بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره)، مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی فرهنگیان، کلینیک فوق تخصصی و مرکز ثبت و تشخیص سرطان است.