به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد  چهار طرح بهداشتی و درمانی با 95 میلیارد ریال هزینه و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار آذربایجان غربی در مهاباد به بهره برداری رسید.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد شامگاه یکشنبه در آیین بهره برداری از این طرح ها، گفت: این طرح ها شامل بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره)، مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی فرهنگیان، کلینیک فوق تخصصی و مرکز ثبت و تشخیص سرطان است.
سامرند مرزنگ اضافه کرد: بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) به مساحت 12 هزارمترمربع دارای 39 تخت، سه اتاق ایزوله و یک اتاق CPR بوده و برای احداث آن 30 میلیارد ریال هزینه شده که 6 میلیارد و 100 میلیون ریال آن برای خرید تجهیزات صرف شده است.
وی یادآور شد: به طور متوسط روزانه بیش از 600 بیمار در بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) مهاباد مداوا می شوند که برخی مواقع این تعداد به یکهزار بیمار نیز می رسد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی فرهنگیان نیز با 980 مترمربع مساحت، دارای 20 اتاق و شامل بخش های مختلف از جمله داروخانه، آزمایشگاه، دندانپزشکی و ... بوده و برای احداث آن 12میلیارد و 350 میلیون ریال هزینه شده است.
وی افزود: این مرکز دارای 2 پایگاه غیرضمیمه و یک پایگاه ضمیمه، چهار خانه بهداشت و 13 قمر است و به 34 هزار نفر خدمات مختلف بهداشتی و درمانی ارائه می دهد.
مرزنگ گفت: کلینیک فوق تخصصی نیز که در ضلع شرقی حیاط بیمارستان امام خمینی(ره) و در سه طبقه احداث شده، دارای بخش های مختلف آزمایشگاه، رادیوگرافی، نوار قلب، شنوایی سنجی و در مجموع 16 رشته تخصصی است.
وی افزود: برای این کلینیک تخصصی نیز 40 میلیارد ریال هزینه شده که یک میلیارد و 203 میلیون ریال آن برای خرید تجهیزات صرف شده است.
وی اضافه کرد: مرکز ثبت و تشخیص سرطان نیز در بلوار پرستار مهاباد و با 13 میلیارد ریال هزینه احداث شده که 650 مترمربع مساحت دارد و شامل 2 بخش شیمی درمانی و بخش تشخیص انواع سرطان بوده و برای تجهیز آن یک میلیارد و 300 میلیون ریال هزینه شده است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد با اشاره به آغاز عملیات احداث بیمارستان 350 تختخوابی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این شهرستان، گفت: این بیمارستان که توسط وزیر بهداشت کلنگ زنی شد در زمینی به مساحت هشت هکتار احداث می شود و شامل های بخش زایمان، بستری عمومی، درمانگاه و بخش های پشتیبانی است.
وی اضافه کرد: اعتبارات مورد نیاز احداث این بیمارستان در ردیف 20 بودجه سال 97 تعیین شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر 2 روزه خود به آذربایجان غربی طرح های بهداشتی و درمانی متعددی را در شهرستان های شوط، چالدران، خوی، اشنویه، ارومیه، پیرانشهر و بوکان افتتاح یا کلنگ زنی کرده است.