به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد در ایام تعطیلات نوروزی شورای خیرین سلامت مهاباد اقدام به برپایی 4 ایستگاه سلامت در شهرستان مهاباد نمود.

مهندس حمید هدایت فر رئیس شورای خبرین سلامت مهاباد گفت: در راستای تعطیلات نوروزی و با هدف ارتقا سلامت شهروندان و مسافرین نوروزی و جلب مشارکت های مردمی شورای خیرین سلامت شهرستان مهاباد در 4 نقطه پرتردد شهرستان اقدام به برپایی ایستگاه های سلامت نمود.

وی افزود: این ایستگاه های سلامت در مسیر بازارچه اصغری،بازارچه نور،چهار راه آزادی و شهرداری مهاباد برپا شده است و روزانه از ساعت 9 صبح الی 8 بعد از ظهر به شهروندان و مسافرین نوروزی خدمات سلامت از جمله اندازه گیری قد و وزن،فشار خون و قند خون می نمایند و افرادی را که دچار فشار خون بالا و یا قند خون بالا باشند به مراکز درمانی ارجاع می دهند.

 

مهندس حمید هدایت فر خاطرنشان ساخت: در ایستگاه های سلامت حداقل 16 از نیروهای داوطلب که عضو هلال احمر و یا دانشجوی پرستاری هستند حضور دارند و از ابتدای تعطیلات تاکنون به بیش از 4 هزار نفر از شهروندان و مسافرین خدمات سلامت ارائه کرده اند. و بیش از 4 هزار عدد بروشورهای بهداشتی  بین مردم توزیع شده است.